Hakkımızda

Okulumuz Genel İşleyiş

1.Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel anaokulu statüsünde olduğundan,her yıl devlet anaokulları gibi eylülde eğitim yılına başlar,haziranda tamamlar.Temmuz- Ağustos aylarında da  okulumuz açık olup yaz okulu programı uygulanır.

2.Normal eğitim saatlerimiz  09.30-16.30 arasıdır.Ancak çalışan velilerimiz için okulumuz, nöbetçi öğretmen nezaretinde 07.00-19.00 arası açık tutulur.

3.Hafta sonu tatili Cumartesi-Pazar günleridir.Sömestr tatilinde , ara tatillerde ,resmi tatil günlerinde ve kış mevsiminde olabilecek kar tatillerinde M.E.B-devlet anaokulları ile aynı uygulama yapılır,bu durum okul ücretlerini etkilemez,hiçbir indirim yapılmaz. Ancak çalışan anneler için resmi tatil uygulaması sınırlı uygulanır, ihtiyaca göre nöbetçi öğretmen nezaretinde okul açık tutulur.Kendi isteğiyle yada hastalık nedeniyle okula gelinmeyen günler içinde herhangi bir ücret indirimi yapılamaz.Uzun süreli okula ara vermek zorunda olan velimiz ,konuyu okul idaresiyle görüşerek kayıt dondurabilir.Tekrar okula devam etmek istediğinde sınıf kontenjanı uygun ise okula başlayabilir.Afet,salgın vb.olağanüstü hallerde uygulanabilecek bir ayı aşan resmi tatillerde peşin ödemeli veliler için telafi uygulanır.

4.Herhangi bir nedenle okuldan ayrılmak isteyen öğrenci (veli)idareye başvurarak,çıkış belgesi imzalar ve ilişiğini keser,hizmet alınan günlerin hesabında güncel tarife uygulanarak, bakiye (varsa) kapatılır.Kırtasiye ücretlerinde geri ödeme yapılmaz.

5.Okulumuz normal eğitim dönemi(eylül-haziran) sonrasında yaz okulu uygulamasına geçer. Yaz okulu için ücretler yeniden belirlenir.

6.Bulaşıcı hastalık halinde mutlaka okula haber verilmelidir.Hasta çocuklar okula kabul edilmezler.Zorunlu hallerde,ilaç takibi (antibiyotikler hariç)konusunda veliye yardımcı olunur.

7.Velilerin öğretmenle eğitim saatleri içinde telefon görüşmesi yapması,dersi bölmesi ve güvenlik nedeniyle uygun görülmemektedir. Önemli hususlarda idareye not bırakılır.İstenirse öğretmenimiz sizi arayacaktır.Direkt öğretmen-veli görüşmeleri saat :16.30-17.30 arası yapılmaktadır.

8.Velilerimiz çocuklarını sınıf ortamında izlemek istediklerinde okula gelerek dahili kameradan yararlanabileceklerdir. Velilerin sınıf ortamında çocuklarını ziyaret etmeleri , diğer çocukları motivasyon açısından olumsuz etkilediğinden uygun değildir.


9.Çocuklarını kendi getirip götüren velilerimizin, sözleşme saatlerine uymaları rica olunur.

10.Eğitim ücreti dışında,
a)Peşinatla birlikte 1 defaya mahsus yıllık kırtasiye ücreti alınır.
b)Ayda en az 1 kez düzenlenen gezi,sinema,tiyatro vb. dış etkinlikleri ve bazı seçmeli branş dersleri ek ücrete tabidir.